Przejdz do menu

Przejdz do treści właściwej

Strona główna
Ulti Clocks content
dziennik166x80

Polecane strony

Królewskie elekcje an woli

Pajacyk - głodne dzieci nie myślą  o nauce
Pajacyk - głodne dzieci nie myślą  o nauce

Treść właściwa


Informacja dotycząca zagrożeń związanych z kleszczami
poniedziałek, 13 czerwca 2016 13:16

Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu to choroby przenoszone przez kleszcze. Wybierając się do lasu, parku lub na łąkę należy pamiętać o zagrożeniach z nimi związanych. Stosowanie odpowiednich preparatów do ciała, odzieży zakrywającej najbardziej narażone na kleszcze miejsca, omijanie krzaków i wysokich traw pozwoli zmniejszyć zagrożenie ukąszenia. Trzeba również pamiętać o  dokładnym obejrzeniu całego ciała po powrocie z wycieczki, szczególnie miejsc gdzie naskórek jest cienki: pod włosami, za uszami, pod kolanami i w pachwinach.

Szczegółowe informacje na temat występowania kleszczy w Polsce, prawidłowego sposobu ich usuwania oraz zabezpieczania się przed ewentualnym zachorowaniem na choroby odkleszczowe dostępne są na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie: http://wsse.waw.pl/aktualnosci-i-komunikaty/ostrzezenia-publiczne/uwaga-kleszcze-809.

 
Wolski Piknik Rodzinny
poniedziałek, 13 czerwca 2016 11:18

IMG_2254_smW ostatnią sobotę, 11 czerwca na terenie V Ogrodu Jordanowskiego odbył się Wolski Piknik Rodzinny, którego nasze szkoły były współorganizatorem. Piknik miał upamiętnić stulecie przyłączenia Woli do Warszawy, dlatego obejmował elementy współczesne i historyczne. Chcąc przybliżyć uczestnikom historię Woli nasi uczniowie pod kierunkiem pana Jakuba Ostromęckiego prezentowali robotniczą przeszłość dzielnicy wcielając się w murarzy, tokarzy, praczki i polskich żołnierzy.

Udział naszych nauczycieli i uczniów obejmował również pokaz eksperymentów chemicznych, które w interesujący sposób prowadził pan Łukasz Głaz przy pomocy uczennic z klasy 2B. Pokaz obejmował wybuch wulkanu, produkcję pasty do zębów dla słonia oraz prezentację działania parowozu. Zgromadzonej publiczności uczennice klasy 1c przedstawiły własną wersję „Romea i Julii” pod uwspółcześnionym tytułem „Roman i JLo”, w której wątki szekspirowskie przeplatały się z aktualnymi. Przedstawienie wraz z uczennicami przygotowała pani Edyta Janiak.

Dzięki bogactwu zgromadzonych materiałów oraz kreatywności dzieci pod okiem pani Joanny Tomkiewicz-Gwiazdy powstawały piękne kartki okolicznościowe. Nasi uczniowie brali czynny udział w rozgrywkach sportowych, a nauczyciele wychowania fizycznego aktywizowali zgromadzoną publiczność w każdym wieku. Pani Grażyna Grzymkowska czuwała nad bezpieczeństwem zgromadzonych i razem z zespołem była bardzo skuteczna, bo obyło się bez kontuzji i urazów.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział w pikniku oraz zapraszamy do galerii zdjęć.

 
Szkolenie żeglarskie w Akademii Kusznierewicza 1d (MYP)
niedziela, 12 czerwca 2016 18:52

W dniu 06.06.2016 r. klasa 1d (MYP) uczestniczyła w szkoleniu żeglarskim w Akademii Kusznierewicza na Zalewie Zegrzyńskim.

Uczyliśmy się jak wiązać węzły, jak wieje wiatr, jaka jest budowa jachtu i jak nim żeglować. Podzieliliśmy się na załogi i pływaliśmy dwukrotnie po 1,5-2 godz. jachtami.

Świetna sprawa, wiele się nauczyliśmy. Polecamy!

 

 
Lalki świata- projekt klasy 2d
środa, 8 czerwca 2016 20:23

Uczniowie klasy 2d uczestniczyli w projekcie "Lalki świata", którego elementami były: poszukiwanie informacji, projektowanie, planowanie, gromadzenie odpowiednich materiałów i wreszcie wykonanie lalek. Dzięki kreatywności uczniów, bogatej wiedzy pani Joanny Tomkiewicz-Gwiazdy oraz wytrwałości wszystkich powstały lalki ze wszystkich stron świata opatrzone szczegółowymi opisami, symbolizujące dobro i zło.

Kolejnym elementem projektu będzie wykorzystanie lalek w opowiadaniach o rożnych zakątkach świata w szkole specjalnej w Łbiskach.

Gratulujemy pomysłu i wytrwałości !

 
Sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych
poniedziałek, 23 maja 2016 14:47

Tymoteusz Kamiński (3a) – Laureat Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów.

Robert Rychlewski (3a) – Finalista Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Aleksander Pietruszkiewicz (3a) – Laureat Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego.

Daniel Jensen (2d) oraz Stanisław Majewski (2d) – Laureaci Konkursu Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

Julia Batko (2d) – Laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego.

Jan Dadas (3b) – Finalista Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego.

Natalia Pluta (3b) – Finalistka Kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie.

Julia Taraba (2c) oraz Maximilian Krawczyk (2d) Finaliści Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z Języka Niemieckiego.

Agata Wiernicka (1b) – Laureatka konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz w ramach obchodów 400-lecia śmierci Miguela de Cervantesa.

Grzegorz Adamiuk (2b)III miejsce konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz w ramach obchodów 400-lecia śmierci Miguela de Cervantesa.

Magda Wasko (1b) wyróżnienie w II etapie konkursu "Puszkiniana".

Ogólnopolski Konkurs Literatury FantasyI miejsce i nagrodę główną w kategorii "Świat Harry’ego Pottera" zdobyła Marta Jędrych (2b), znawczynią cyklu "Zwiadowcy" okazała się zaś Maria Wnęk (1d), która zajęła w tej kategorii miejsce II.

Hubert Biniszewski (2a) otrzymał wyróżnienie w konkursie „Jakie znasz zawody?” organizowanym przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty za film pt. „Rękawicznik”.

Marta Szewczyk (1e), Tomasz Radziwiński (1c) otrzymali wyróżnienie w finale konkursu „Mój wymarzony zawód”. Konkurs o szczeblu powiatowym zorganizowało Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Edyta Szlęzak, Julia Kowalczyk i Maria Bartoszewska (1b) zajęły III miejsce w dzielnicowym konkursie zorganizowanym przez Zarząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy „Moja pasja początkiem drogi zawodowej”.

13 uczniów naszego zespołu uzyskało tytuły medalowe w Międzynarodowym Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym Lwiątko.

W Konkursie Kangur Matematyczny 25 uczniów (15 Gimnazjum i 10 Liceum) uzyskało znakomite wyniki (kategorie: kadet, junior, student).

Szkolny etap gimnazjalny konkursu „Piosenka bez Granic” wygrała Agata Rajecka (2b).

Osiągnięcia sportowe:

I miejsce w Mistrzostwach Woli w dwuboju nowoczesnym dziewcząt (IX miejsce w dwuboju nowoczesnym w Mistrzostwach Warszawy).
I miejsce w Mistrzostwach Woli w Ringo (V miejsce w Mistrzostwach Warszawy).
I miejsce w Wioślarskim Tytanie dziewcząt i chłopców.
II miejsce w Mistrzostwach Woli w Pływaniu dziewcząt.
III miejsce w Mistrzostwach Woli w Pływaniu chłopców.
III miejsce w Mistrzostwach Woli w Badmintonie dziewcząt.
III miejsce w Mistrzostwch Woli w Badmintonie chłopców.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 16