Przejdz do menu

Przejdz do treści właściwej

Strona główna
Ulti Clocks content
dziennik166x80

Polecane strony

Królewskie elekcje an woli

Pajacyk - głodne dzieci nie myślą  o nauce
Pajacyk - głodne dzieci nie myślą  o nauce

Treść właściwa


Szkolenie żeglarskie w Akademii Kusznierewicza 1d (MYP)
niedziela, 12 czerwca 2016 18:52

W dniu 06.06.2016 r. klasa 1d (MYP) uczestniczyła w szkoleniu żeglarskim w Akademii Kusznierewicza na Zalewie Zegrzyńskim.

Uczyliśmy się jak wiązać węzły, jak wieje wiatr, jaka jest budowa jachtu i jak nim żeglować. Podzieliliśmy się na załogi i pływaliśmy dwukrotnie po 1,5-2 godz. jachtami.

Świetna sprawa, wiele się nauczyliśmy. Polecamy!

 

 
Lalki świata- projekt klasy 2d
środa, 8 czerwca 2016 20:23

Uczniowie klasy 2d uczestniczyli w projekcie "Lalki świata", którego elementami były: poszukiwanie informacji, projektowanie, planowanie, gromadzenie odpowiednich materiałów i wreszcie wykonanie lalek. Dzięki kreatywności uczniów, bogatej wiedzy pani Joanny Tomkiewicz-Gwiazdy oraz wytrwałości wszystkich powstały lalki ze wszystkich stron świata opatrzone szczegółowymi opisami, symbolizujące dobro i zło.

Kolejnym elementem projektu będzie wykorzystanie lalek w opowiadaniach o rożnych zakątkach świata w szkole specjalnej w Łbiskach.

Gratulujemy pomysłu i wytrwałości !

 
Sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych
poniedziałek, 23 maja 2016 14:47

Tymoteusz Kamiński (3a) – Laureat Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów.

Robert Rychlewski (3a) – Finalista Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Aleksander Pietruszkiewicz (3a) – Laureat Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego.

Daniel Jensen (2d) oraz Stanisław Majewski (2d) – Laureaci Konkursu Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

Julia Batko (2d) – Laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego.

Jan Dadas (3b) – Finalista Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego.

Natalia Pluta (3b) – Finalistka Kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie.

Julia Taraba (2c) oraz Maximilian Krawczyk (2d) Finaliści Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z Języka Niemieckiego.

Agata Wiernicka (1b) – Laureatka konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz w ramach obchodów 400-lecia śmierci Miguela de Cervantesa.

Grzegorz Adamiuk (2b)III miejsce konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz w ramach obchodów 400-lecia śmierci Miguela de Cervantesa.

Magda Wasko (1b) wyróżnienie w II etapie konkursu "Puszkiniana".

Ogólnopolski Konkurs Literatury FantasyI miejsce i nagrodę główną w kategorii "Świat Harry’ego Pottera" zdobyła Marta Jędrych (2b), znawczynią cyklu "Zwiadowcy" okazała się zaś Maria Wnęk (1d), która zajęła w tej kategorii miejsce II.

Hubert Biniszewski (2a) otrzymał wyróżnienie w konkursie „Jakie znasz zawody?” organizowanym przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty za film pt. „Rękawicznik”.

Marta Szewczyk (1e), Tomasz Radziwiński (1c) otrzymali wyróżnienie w finale konkursu „Mój wymarzony zawód”. Konkurs o szczeblu powiatowym zorganizowało Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Edyta Szlęzak, Julia Kowalczyk i Maria Bartoszewska (1b) zajęły III miejsce w dzielnicowym konkursie zorganizowanym przez Zarząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy „Moja pasja początkiem drogi zawodowej”.

13 uczniów naszego zespołu uzyskało tytuły medalowe w Międzynarodowym Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym Lwiątko.

W Konkursie Kangur Matematyczny 25 uczniów (15 Gimnazjum i 10 Liceum) uzyskało znakomite wyniki (kategorie: kadet, junior, student).

Szkolny etap gimnazjalny konkursu „Piosenka bez Granic” wygrała Agata Rajecka (2b).

Osiągnięcia sportowe:

I miejsce w Mistrzostwach Woli w dwuboju nowoczesnym dziewcząt (IX miejsce w dwuboju nowoczesnym w Mistrzostwach Warszawy).
I miejsce w Mistrzostwach Woli w Ringo (V miejsce w Mistrzostwach Warszawy).
I miejsce w Wioślarskim Tytanie dziewcząt i chłopców.
II miejsce w Mistrzostwach Woli w Pływaniu dziewcząt.
III miejsce w Mistrzostwach Woli w Pływaniu chłopców.
III miejsce w Mistrzostwach Woli w Badmintonie dziewcząt.
III miejsce w Mistrzostwch Woli w Badmintonie chłopców.

 
Ogólne wyniki testu predyspozycji językowych do gimnazjum
czwartek, 19 maja 2016 11:34

Podajemy ogólne (surowe) wyniki sprawdzianu predyspozycji językowych z dnia 18 maja 2016 r.:

Liczba kandydatów piszących sprawdzian w naszej szkole: 350

Maksymalna liczba punktów do zdobycia: 200 (czyli 38 punktów rekrutacyjnych)

Najwyższy uzyskany wynik: 162 pkt. (czyli 30,78 punktów rekrutacyjnych)

Najniższy uzyskany wynik: 41 pkt. (czyli 7,79 punktów rekrutacyjnych)

Średni wynik sprawdzianu: 102,8857 punktów (czyli 19,55 punktów rekrutacyjnych).

Mediana: 102 punkty (czyli 19,38 punktów rekrutacyjnych).

Wyniki indywidualne można sprawdzić po zalogowaniu się na swoje konto
w systemie rekrutacyjnym.
Informacji o indywidualnych wynikach kandydatów nie udzielamy telefonicznie.

 
Konkurs "Losy Żolnierza i Dzieje Oręża Polskiego"
poniedziałek, 16 maja 2016 12:20
Miło nam poinformować, że Daniel Jensen i Stanisław Majewski z klasy 2d zostali laureatami tegorocznej edycji konkursu.

 

Gratulujemy!
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 17