Strona główna Informacje dla uczniów Aktualności Wielki Festiwal Sportowy dla Dzieci na Torwarze

Wielki Festiwal Sportowy dla Dzieci na Torwarze
czwartek, 10 grudnia 2015 10:27
W dniach 7-8 grudnia 150 wolontariuszy z naszego Gimnazjum wzięło udział w zorganizowanym przez Polską Fundację Sportu i Kultury Wielkim Festiwalu Sportowym dla Dzieci, którego celem  jest popularyzacja sportu wśród najmłodszych oraz zaprezentowanie różnorodnych form aktywności.

W poniedziałek popołudniu nasi wolontariusze spotkali się na Torwarze z zaprzyjaźnionymi uczniami z Zespołu Szkół Specjalnych w Łbiskach, aby wspólnie w aktywny sposób świętować mikołajki. Dla obydwu stron było to niezapomniane przeżycie, pełne radości i wzruszeń.

Spotkanie rozpoczęło się wizytą na Stadionie Legii Warszawa, gdzie uczniowie zasiedli na najsławniejszej i najgłośniejszej trybunie kibiców, aby wysłuchać opowieści na temat historii klubu oraz rozegranych tu meczów. Następnie przyszła pora na ruch i zabawę. Nasi przyjaciele z Łbisk pod opieką wolontariuszy i okiem trenerów mogli spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Uśmiechy od ucha do ucha zarówno na twarzach gości, jak i naszych uczniów są najlepszym dowodem na to, że wspólna zabawa sprawiła wszystkim wiele radości.

Drugi dzień Festiwalu stanowił dla naszych gimnazjalistów nie lada wyzwanie, lecz i z nim poradzili sobie wyśmienicie. 8 grudnia Torwar odwiedziło ponad  1500 przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 z Warszawy i okolic. Czekało na nich wiele atrakcji dostosowanych optymalnie do ich wieku i poziomu sprawności fizycznej.