Strona główna Informacje dla uczniów Aktualności Sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych

Sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych
poniedziałek, 23 maja 2016 14:47

Tymoteusz Kamiński (3a) – Laureat Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów.

Robert Rychlewski (3a) – Finalista Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Aleksander Pietruszkiewicz (3a) – Laureat Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego.

Daniel Jensen (2d) oraz Stanisław Majewski (2d) – Laureaci Konkursu Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

Julia Batko (2d) – Laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego.

Jan Dadas (3b) – Finalista Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego.

Natalia Pluta (3b) – Finalistka Kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie.

Julia Taraba (2c) oraz Maximilian Krawczyk (2d) Finaliści Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z Języka Niemieckiego.

Agata Wiernicka (1b) – Laureatka konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz w ramach obchodów 400-lecia śmierci Miguela de Cervantesa.

Grzegorz Adamiuk (2b)III miejsce konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz w ramach obchodów 400-lecia śmierci Miguela de Cervantesa.

Magda Wasko (1b) wyróżnienie w II etapie konkursu "Puszkiniana".

Ogólnopolski Konkurs Literatury FantasyI miejsce i nagrodę główną w kategorii "Świat Harry’ego Pottera" zdobyła Marta Jędrych (2b), znawczynią cyklu "Zwiadowcy" okazała się zaś Maria Wnęk (1d), która zajęła w tej kategorii miejsce II.

Hubert Biniszewski (2a) otrzymał wyróżnienie w konkursie „Jakie znasz zawody?” organizowanym przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty za film pt. „Rękawicznik”.

Marta Szewczyk (1e), Tomasz Radziwiński (1c) otrzymali wyróżnienie w finale konkursu „Mój wymarzony zawód”. Konkurs o szczeblu powiatowym zorganizowało Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Edyta Szlęzak, Julia Kowalczyk i Maria Bartoszewska (1b) zajęły III miejsce w dzielnicowym konkursie zorganizowanym przez Zarząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy „Moja pasja początkiem drogi zawodowej”.

13 uczniów naszego zespołu uzyskało tytuły medalowe w Międzynarodowym Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym Lwiątko.

W Konkursie Kangur Matematyczny 25 uczniów (15 Gimnazjum i 10 Liceum) uzyskało znakomite wyniki (kategorie: kadet, junior, student).

Szkolny etap gimnazjalny konkursu „Piosenka bez Granic” wygrała Agata Rajecka (2b).

Osiągnięcia sportowe:

I miejsce w Mistrzostwach Woli w dwuboju nowoczesnym dziewcząt (IX miejsce w dwuboju nowoczesnym w Mistrzostwach Warszawy).
I miejsce w Mistrzostwach Woli w Ringo (V miejsce w Mistrzostwach Warszawy).
I miejsce w Wioślarskim Tytanie dziewcząt i chłopców.
II miejsce w Mistrzostwach Woli w Pływaniu dziewcząt.
III miejsce w Mistrzostwach Woli w Pływaniu chłopców.
III miejsce w Mistrzostwach Woli w Badmintonie dziewcząt.
III miejsce w Mistrzostwch Woli w Badmintonie chłopców.