Wolski Piknik Rodzinny
poniedziałek, 13 czerwca 2016 11:18

IMG_2254_smW ostatnią sobotę, 11 czerwca na terenie V Ogrodu Jordanowskiego odbył się Wolski Piknik Rodzinny, którego nasze szkoły były współorganizatorem. Piknik miał upamiętnić stulecie przyłączenia Woli do Warszawy, dlatego obejmował elementy współczesne i historyczne. Chcąc przybliżyć uczestnikom historię Woli nasi uczniowie pod kierunkiem pana Jakuba Ostromęckiego prezentowali robotniczą przeszłość dzielnicy wcielając się w murarzy, tokarzy, praczki i polskich żołnierzy.

Udział naszych nauczycieli i uczniów obejmował również pokaz eksperymentów chemicznych, które w interesujący sposób prowadził pan Łukasz Głaz przy pomocy uczennic z klasy 2B. Pokaz obejmował wybuch wulkanu, produkcję pasty do zębów dla słonia oraz prezentację działania parowozu. Zgromadzonej publiczności uczennice klasy 1c przedstawiły własną wersję „Romea i Julii” pod uwspółcześnionym tytułem „Roman i JLo”, w której wątki szekspirowskie przeplatały się z aktualnymi. Przedstawienie wraz z uczennicami przygotowała pani Edyta Janiak.

Dzięki bogactwu zgromadzonych materiałów oraz kreatywności dzieci pod okiem pani Joanny Tomkiewicz-Gwiazdy powstawały piękne kartki okolicznościowe. Nasi uczniowie brali czynny udział w rozgrywkach sportowych, a nauczyciele wychowania fizycznego aktywizowali zgromadzoną publiczność w każdym wieku. Pani Grażyna Grzymkowska czuwała nad bezpieczeństwem zgromadzonych i razem z zespołem była bardzo skuteczna, bo obyło się bez kontuzji i urazów.

Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za udział w pikniku oraz zapraszamy do galerii zdjęć.