Informacja dotycząca zagrożeń związanych z kleszczami
poniedziałek, 13 czerwca 2016 13:16

Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu to choroby przenoszone przez kleszcze. Wybierając się do lasu, parku lub na łąkę należy pamiętać o zagrożeniach z nimi związanych. Stosowanie odpowiednich preparatów do ciała, odzieży zakrywającej najbardziej narażone na kleszcze miejsca, omijanie krzaków i wysokich traw pozwoli zmniejszyć zagrożenie ukąszenia. Trzeba również pamiętać o  dokładnym obejrzeniu całego ciała po powrocie z wycieczki, szczególnie miejsc gdzie naskórek jest cienki: pod włosami, za uszami, pod kolanami i w pachwinach.

Szczegółowe informacje na temat występowania kleszczy w Polsce, prawidłowego sposobu ich usuwania oraz zabezpieczania się przed ewentualnym zachorowaniem na choroby odkleszczowe dostępne są na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie: http://wsse.waw.pl/aktualnosci-i-komunikaty/ostrzezenia-publiczne/uwaga-kleszcze-809.