Strona główna Informacje dla uczniów Rozpoczęcie nowego roku szkolnego

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego
wtorek, 6 września 2016 09:14

2016_2017_smTegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego w naszym Zespole Szkół było wyjątkowe. Mieliśmy zaszczyt przyjmować znakomitych gości. Rok szkolny z uczniami przyjętymi do Gimnazjum Dwujęzycznego rozpoczynali: Poseł na Sejm RP Pan Michał Szczerba, Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz-Waltz, Wiceprezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pan Włodzimierz Paszyński, Radna Miasta Stołecznego Warszawy, Przewodnicząca Komisji Edukacji i Rodziny Pani Małgorzata Żuber-Zielicz, Burmistrz Dzielnicy Wola Pan Krzysztof Strzałkowski, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola Pani Grażyna Orzechowska-Mikulska, Przewodnicząca Rady Dzielnicy Wola Pani Ewa Statkiewicz, Dyrektor Biura Edukacji Miasta Stołecznego Pani Joanna Gospodarczyk oraz wielu innych gości. Tłumnie przybyli również rodzice uczniów, przedstawiciele Rady Rodziców oraz nauczyciele.

Po przemówieniach gości, w których wybrzmiało uznanie dla dokonań kadry nauczycieli naszego Gimnazjum oraz wiele wspaniałych życzeń na nadchodzący rok szkolny, mieliśmy przyjemność wysłuchać i obejrzeć występ uczniów gimnazjum, którzy przedstawili w muzycznej pigułce historię Warszawy. 1 września w historycznym budynku naszej szkoły, w towarzystwie Króla Zygmunta i warszawskiego kataryniarza, przypomnieli nam "Pałacyk Michla", "Na prawo most, na lewo most" i kilka innych warszawskich piosenek. Cudownie brzmiała muzyka Chopina na żywo oraz "Warszawski dzień" w wykonaniu Karoliny Jastrzębskiej. Gromkimi brawami nagrodzono uczniów oraz Panie Monikę Gromek oraz Joannę Tomkiewicz-Gwiazdę, które przygotowały występ uczniów. Dziękujemy!

Uczniom przyjętym do XXXIII Liceum w rozpoczęciu roku towarzyszyła absolwentka naszego liceum, pani Kinga Rusin. Spotkanie z absolwentką, która odniosła sukces, która podzieliła się wspomnieniami z lat spędzonych w szkole oraz zainspirowała uczniów do realizowania swoich marzeń i pasji było na pewno wielkim przeżyciem dla naszych pierwszaków.

Dziękujemy!

Wszystkim uczniom XXXIII Liceum oraz Gimnazjum Dwujęzycznego nr 50 życzymy wspaniałego roku szkolnego - pełnego nowych wyzwań, odkrywania pasji oraz nawiązania trwałych przyjaźni!