Walencja
wtorek, 18 kwietnia 2017 16:20

W dniu 4 marca 2017 roku wybraliśmy się grupą 41-osobową wraz z opiekunami: panią Magdaleną Liczkowską, panią Joanną Gwiazdą oraz panem Zbigniewem Zaniewiczem na tydzień do Hiszpanii, by podszkolić nasz hiszpański, którego na co dzień uczymy się w szkole. Oprócz kursu, który bardzo pomógł nam podnieść nasz poziom języka (byliśmy podzieleni  na 3 grupy, w zależności od poziomu naszego hiszpańskiego, każda grupka miała zajęcia z cierpliwym, wykwalifikowanym nauczycielem), mieliśmy bardzo dużo atrakcji. Co prawda plan naszego wyjazdu był bardzo napięty, ale to nie wpłynęło na świetną organizację i atmosferę w naszym gronie.  Odwiedziliśmy największe oceanarium w Europie, opalaliśmy się na plaży ‘’Playa de Malvarossa’’, obejrzeliśmy pokaz z okazji "Las Fallas“ (Święto Ognia), spróbowaliśmy ‘’churros con chocolate’’ - tradycyjnej, hiszpańskiej słodyczy. Okazję próbowania hiszpańskich specjałów mieliśmy również wieczorami, podczas rodzinnych kolacji. Oprócz konsumowania m. in. tortilli de patatas, patatas fritas, paelli, nasze rodziny dużo opowiadały nam o Walencji co spowodowało, że chęć podszkolenia naszego hiszpańskiego wzrosła. Wieczorne pogawędki z naszymi familiami w języku hiszpańskim wpłynęły na swobodę podczas rozmów w tym języku.

Dzięki tej wycieczce utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nic tak nie wpływa na naukę języka, jak wyjazd za granicę.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmu z naszego pobytu w Walencji.

DZIĘKUJEMY!