Przejdz do menu

Przejdz do treści właściwej

Ulti Clocks content
dziennik166x80

Polecane strony

Królewskie elekcje an woli

Pajacyk - głodne dzieci nie myślą  o nauce
Pajacyk - głodne dzieci nie myślą  o nauce

Treść właściwa


Wizyta Konsula ambasady USA w Warszawie
czwartek, 20 grudnia 2012 18:35

W dniu 13 grudnia 2012r. odwiedził nas Pan Benjamin Hess, konsul amerykański Ambasady USA w Warszawie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie gimnazjalnych klas 2c i 3c.

Celem wizyty, która odbyła się w duchu towarzyskiej pogawędki, było przedstawienie uczniom wielu możliwości związanych z wyjazdem do Stanów Zjednoczonych.  Dowiedzieliśmy się, między innymi,  o programie edukacyjnym zapewniającym ambitnemu uczniowi 10-miesięczny, zupełnie samodzielny, pobyt w USA. Uczestnik musiałby mieć 15 do 18 lat, a podczas wyjazdu uczyłby się w amerykańskiej szkole. Mieszkałby również u miejscowej rodziny – wg mnie jest to wspaniała okazja aby dobrze poznać język, jak i tradycje i zwyczaje Amerykanów.

Pan Hess udzielił nam również bardzo wielu interesujących informacji na temat pracy konsula. Po tych, bardzo oficjalnych informacjach, przedstawił kilka zaskakujących faktów dotyczących życia codziennego Amerykanów. Odpowiadał również na nasze pytania. Wyjaśnił nam, na czym polega różnica między hot-dogiem a corn-dogiem, oraz  w jaki sposób przyrządzić smażonego w głębokim tłuszczu snickersa :)

Nawiązując luźną rozmowę, Pan Benjamin Hess poprosił wszystkich zebranych o wskazanie mu kilku miejsc w Polsce, które jako turysta powinien zwiedzić. Wymienione zostały Mazury, Tatry i Pomorze. 

Wizyta amerykanskiego konsula była niesamowicie ciekawa - jestem pewna, że teraz wielu z nas ma teraz inne spojrzenie na Stany Zjednoczone, a niektórzy zastanawiają się na wzięciem udziału w programie, o którym opowiedział nam konsul.

Joanna Piechura-Velychenko (2c)

 
Kuratoryjny konkurs z historii
czwartek, 20 grudnia 2012 18:28
Serdecznie gratulujemy Józkowi Kalinowsikiemu vel Kalisz zakwalifikowania się do fianłu kuratoryjnego konkursu z historii :) Życzymy powodzenia w Wielkim Finale, który odbędzie się w dniu 23 lutego 2013 roku,
 
Finał kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego
poniedziałek, 10 grudnia 2012 16:24
Do III etapu kuratoryjnego konkursu z jezyka rosyjskiego - finału - zakwalifikowała się uczennica klasy 2c Joanna Piechura Velychenko. Serdeczne gratulacje:) Finał odbędzie sie w dniu 16 lutego 2013 roku.
 
Finał konkursu z chemii
poniedziałek, 3 grudnia 2012 14:05
Do finału wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu z chemii zakwalifikowali się Anita Trojanowska i Mateusz Maluha. Serdecznie gratulujemy uczniom i p. M. KonopceUśmiech
 
Finał kuratoryjnego konkursu języka rosyjskiego
wtorek, 27 listopada 2012 13:40

Miło nam poinformować, że do etapu wojewódzkiego - finału - kuratoryjnego konkursu języka rosyjskiego zakwalifikowali się Volha Rusetskaya i Patryk Wielogórski.

Serdecznie gratulujemy uczniom oraz opiekunowi p. Julicie Czetyrbok!

zw

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 11