Przejdz do menu

Przejdz do treści właściwej

Ulti Clocks content
dziennik166x80

Polecane strony

Królewskie elekcje an woli

Pajacyk - głodne dzieci nie myślą  o nauce
Pajacyk - głodne dzieci nie myślą  o nauce

Treść właściwa


Szkolenie żeglarskie w Akademii Kusznierewicza 1d (MYP)
niedziela, 12 czerwca 2016 18:52

W dniu 06.06.2016 r. klasa 1d (MYP) uczestniczyła w szkoleniu żeglarskim w Akademii Kusznierewicza na Zalewie Zegrzyńskim.

Uczyliśmy się jak wiązać węzły, jak wieje wiatr, jaka jest budowa jachtu i jak nim żeglować. Podzieliliśmy się na załogi i pływaliśmy dwukrotnie po 1,5-2 godz. jachtami.

Świetna sprawa, wiele się nauczyliśmy. Polecamy!

 

 
Lalki świata- projekt klasy 2d
środa, 8 czerwca 2016 20:23

Uczniowie klasy 2d uczestniczyli w projekcie "Lalki świata", którego elementami były: poszukiwanie informacji, projektowanie, planowanie, gromadzenie odpowiednich materiałów i wreszcie wykonanie lalek. Dzięki kreatywności uczniów, bogatej wiedzy pani Joanny Tomkiewicz-Gwiazdy oraz wytrwałości wszystkich powstały lalki ze wszystkich stron świata opatrzone szczegółowymi opisami, symbolizujące dobro i zło.

Kolejnym elementem projektu będzie wykorzystanie lalek w opowiadaniach o rożnych zakątkach świata w szkole specjalnej w Łbiskach.

Gratulujemy pomysłu i wytrwałości !

 
Sukcesy w olimpiadach, konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych
poniedziałek, 23 maja 2016 14:47

Tymoteusz Kamiński (3a) – Laureat Olimpiady Języka Angielskiego Gimnazjalistów.

Robert Rychlewski (3a) – Finalista Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

Aleksander Pietruszkiewicz (3a) – Laureat Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego.

Daniel Jensen (2d) oraz Stanisław Majewski (2d) – Laureaci Konkursu Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego.

Julia Batko (2d) – Laureatka Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego.

Jan Dadas (3b) – Finalista Kuratoryjnego Konkursu Języka Angielskiego.

Natalia Pluta (3b) – Finalistka Kuratoryjnego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie.

Julia Taraba (2c) oraz Maximilian Krawczyk (2d) Finaliści Mazowieckiego Konkursu Lingwistycznego z Języka Niemieckiego.

Agata Wiernicka (1b) – Laureatka konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz w ramach obchodów 400-lecia śmierci Miguela de Cervantesa.

Grzegorz Adamiuk (2b)III miejsce konkursu pod patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz w ramach obchodów 400-lecia śmierci Miguela de Cervantesa.

Magda Wasko (1b) wyróżnienie w II etapie konkursu "Puszkiniana".

Ogólnopolski Konkurs Literatury FantasyI miejsce i nagrodę główną w kategorii "Świat Harry’ego Pottera" zdobyła Marta Jędrych (2b), znawczynią cyklu "Zwiadowcy" okazała się zaś Maria Wnęk (1d), która zajęła w tej kategorii miejsce II.

Hubert Biniszewski (2a) otrzymał wyróżnienie w konkursie „Jakie znasz zawody?” organizowanym przez Mazowiecką Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty za film pt. „Rękawicznik”.

Marta Szewczyk (1e), Tomasz Radziwiński (1c) otrzymali wyróżnienie w finale konkursu „Mój wymarzony zawód”. Konkurs o szczeblu powiatowym zorganizowało Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy.

Edyta Szlęzak, Julia Kowalczyk i Maria Bartoszewska (1b) zajęły III miejsce w dzielnicowym konkursie zorganizowanym przez Zarząd Dzielnicy Wola m. st. Warszawy „Moja pasja początkiem drogi zawodowej”.

13 uczniów naszego zespołu uzyskało tytuły medalowe w Międzynarodowym Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym Lwiątko.

W Konkursie Kangur Matematyczny 25 uczniów (15 Gimnazjum i 10 Liceum) uzyskało znakomite wyniki (kategorie: kadet, junior, student).

Szkolny etap gimnazjalny konkursu „Piosenka bez Granic” wygrała Agata Rajecka (2b).

Osiągnięcia sportowe:

I miejsce w Mistrzostwach Woli w dwuboju nowoczesnym dziewcząt (IX miejsce w dwuboju nowoczesnym w Mistrzostwach Warszawy).
I miejsce w Mistrzostwach Woli w Ringo (V miejsce w Mistrzostwach Warszawy).
I miejsce w Wioślarskim Tytanie dziewcząt i chłopców.
II miejsce w Mistrzostwach Woli w Pływaniu dziewcząt.
III miejsce w Mistrzostwach Woli w Pływaniu chłopców.
III miejsce w Mistrzostwach Woli w Badmintonie dziewcząt.
III miejsce w Mistrzostwch Woli w Badmintonie chłopców.

 
Finał konkursu "Przyszłość zaczyna się już dziś..."
poniedziałek, 16 maja 2016 07:53
Miło nam poinformować, że Maria Bratoszewska, Julia Kowalczuk i Edyta Szlęzak, uczennice klasy 1b, zajęły III miejsce w dzielnicowym konkursie zorganizowanym przez Zarząd Dzielnicy Wola oraz Dyrektorów Szkół "Przyszłość zaczyna się już dziś..." w kategorii szkół ponadgimnazjalnych "Moja pasja początkiem drogi zawodowej". Uczennice zaprezentowały film "Ortodonta".
 
Przedstawienie klasy 2c
wtorek, 5 kwietnia 2016 18:40

W poniedziałek 4 kwietnia w auli szkolnej miało miejsce niecodzienne zdarzenie. Klasa 2 c gimnazjum wystawiła jednoaktówkę „Czerwony na opak” autorstwa Beaty Woźniak, uczennicy tej klasy. Na widowni zasiedli wychowankowie domu dziecka oraz przedszkolaki z sąsiadującej ze szkołą placówki. Dzieciaki pojawiły się w szkole na zaproszenie Pani Pielęgniarki Grażyny Grzymkowskiej, która od wielu lat współpracuje z tymi ośrodkami.
Podczas spektaklu uczniowie klasy 2c dali popis nie tylko gry aktorskiej. Wrażenie pozostawiły zarówno scenografia, kostiumy jak i choreografia do tańca ninjów. Muzyka, która tworzyła oprawę przedstawienia, na koniec stała się zaproszeniem do wspólnej zabawy. Ostatnim akordem spotkania było poczęstowanie gości słodyczami i wręczenie upominków. To wydarzenie pokazało, że warto oddać innym cząstkę swojego czasu, talentu i pasji.

Gimnazjaliści, tak trzymać!!!

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 11