Przejdz do menu

Przejdz do treści właściwej

Strona główna
Ulti Clocks content
dziennik166x80

Polecane strony

Królewskie elekcje an woli

Pajacyk - głodne dzieci nie myślą  o nauce
Pajacyk - głodne dzieci nie myślą  o nauce

Treść właściwa


Walencja
wtorek, 18 kwietnia 2017 16:20

W dniu 4 marca 2017 roku wybraliśmy się grupą 41-osobową wraz z opiekunami: panią Magdaleną Liczkowską, panią Joanną Gwiazdą oraz panem Zbigniewem Zaniewiczem na tydzień do Hiszpanii, by podszkolić nasz hiszpański, którego na co dzień uczymy się w szkole. Oprócz kursu, który bardzo pomógł nam podnieść nasz poziom języka (byliśmy podzieleni  na 3 grupy, w zależności od poziomu naszego hiszpańskiego, każda grupka miała zajęcia z cierpliwym, wykwalifikowanym nauczycielem), mieliśmy bardzo dużo atrakcji. Co prawda plan naszego wyjazdu był bardzo napięty, ale to nie wpłynęło na świetną organizację i atmosferę w naszym gronie.  Odwiedziliśmy największe oceanarium w Europie, opalaliśmy się na plaży ‘’Playa de Malvarossa’’, obejrzeliśmy pokaz z okazji "Las Fallas“ (Święto Ognia), spróbowaliśmy ‘’churros con chocolate’’ - tradycyjnej, hiszpańskiej słodyczy. Okazję próbowania hiszpańskich specjałów mieliśmy również wieczorami, podczas rodzinnych kolacji. Oprócz konsumowania m. in. tortilli de patatas, patatas fritas, paelli, nasze rodziny dużo opowiadały nam o Walencji co spowodowało, że chęć podszkolenia naszego hiszpańskiego wzrosła. Wieczorne pogawędki z naszymi familiami w języku hiszpańskim wpłynęły na swobodę podczas rozmów w tym języku.

Dzięki tej wycieczce utwierdziliśmy się w przekonaniu, że nic tak nie wpływa na naukę języka, jak wyjazd za granicę.

Zachęcamy również do obejrzenia krótkiego filmu z naszego pobytu w Walencji.

DZIĘKUJEMY!

 
Mistrzostwa Woli w Piłce Siatkowej
piątek, 17 marca 2017 10:32

Z wielką radością informujemy, że drużyna chłopców naszego gimnazjum w składzie: Kazimierczak Wojciech 3a, Manista Kacper 3a, Górecki Michał 3b, Lazurko Stanisław 3b, Stroiński Aleksander 3b, Golik Bartosz 3c, Wojtyński Beniamin 3c, Wróblewski Mikołaj 3c, Wyszomirski Franciszek 3b

zajęła II miejsce na Mistrzostwach Woli w piłce siatkowej,

a drużyna dziewcząt w składzie: Lisiecka Anna 1b, Hinc Hanna 1b, Białecka Karolina 1c, Mazurek Katarzyna 1b, Ławecka Aleksandra 2a, Kowalkowska Minh Trang 2b, Zakrzewska Zofia 2b, Dobrowolska Dominika 2d, Witkowska Julia 2d

zdobyła brązowy medal na tych mistrzostwach.

Serdeczne gratulacje!

 
I Concurso de cartas creativas a los Reyes Magos - WYNIK
poniedziałek, 6 marca 2017 18:35

Z nieukrywaną radością informujemy, że nasi gimnazjaliści ZWYCIĘŻYLI w konkursie "Concurso de cartas creativas a los Reyes Magos" pokonując w ścisłym finale szkołę Andrea Zanzotto z Włoch. Nasi uczniowie zdobyli 2626 głosów - o 24 głosy więcej niż uczniowie ze szkoły włoskiej!!!

Jury konkursu wyraziło uznanie dla autorów filmu za ich pomysłowość i zaangażowanie oraz osobiście pogratulowało wygranej.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

Oto link do zwycięskiego filmu: https://www.profedeele.es/i-concurso-cartas-reyes-magos

(Nasz film jest zamieszczony jako pierwszy od lewej, pod nazwą Escuela Zespół Szkół nr 117)

Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas aby obejrzeć i zagłosować na film nakręcony przez naszych gimnazjalistów.

 

MYP-English Certificate_sm DP-English

(Powiększ)

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w dniu 24 stycznia 2017 roku otrzymaliśmy autoryzację International Baccalaureate Organization (IBO) do prowadzenia Międzynarodowego Programu Gimnazjalnego (Middle Years Program - MYP) w Gimnazjum Dwujęzycznym nr 50 im. gen. Władysława Sikorskiego, wchodzącym w skład Zespołu Szkół nr 117 w Warszawie.

Dziękujemy władzom Dzielnicy Wola m. st. Warszawy za wspieranie naszych działań i wiarę w sukces!
Dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem i wsparciem przyczynili się do pomyślnego zakończenia procesu.

Jesteśmy pierwszą publiczną szkołą w Warszawie, która otrzymała autoryzację MYP i tym samym oferuje dwa programy międzynarodowe nadzorowane przez IBO w Genewie - MYP dla uczniów Gimnazjum nr 50 oraz Program Dyplomowy dla uczniów XXXIII LO Dwujęzycznego im. M. Kopernika.

 
Finał projektu "Gwiazdka 2016"
niedziela, 8 stycznia 2017 12:32

Lbiska_sm20 grudnia 2016 r. wolontariusze z naszego Zespołu Szkół wcielili się w rolę pomocników Świętego Mikołaja i nowoczesnymi saniami, których bagażnik zapełniły prezenty, udali się do zaprzyjaźnionego Zespołu Szkół Specjalnych w Łbiskach. Na miejscu powitali nas nasi młodzi przyjaciele, którzy z podekscytowaniem oczekiwali na nasz przyjazd. Wspólnie obejrzeliśmy przygotowane przez naszych kolegów z Łbisk piękne jasełka, podczas których w oczach niejednego z nas pojawiły się łzy wzruszenia. Następnie, w oczekiwaniu na pojawienie się Świętego Mikołaja, wspólnie kolędowaliśmy. W tym czasie część wolontariuszy segregowała gwiazdkowe upominki. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców, a także pracowników naszej szkoły udało nam się zorganizować ponad 150 prezentów dla naszych przyjaciół z Łbisk. Ich rozdanie zajęło Świętemu Mikołajowi i Śnieżynkom ponad godzinę! Szerokie uśmiechy na twarzach odbiorców były najlepszym dowodem tego, jak wielką radość udało nam się im sprawić. Gdy uroczystość dobiegła końca, udaliśmy się na przygotowany przez naszych przyjaciół poczęstunek, podczas którego mieliśmy okazję pobyć razem i porozmawiać.

Finał projektu „Gwiazdka 2016” na pewno na długo zapadnie nam w pamięć. Serdecznie dziękujemy za okazane serce i zaangażowanie wszystkim tym, którzy aktywnie włączyli się do akcji jako darczyńcy i organizatorzy.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 17